Fabryka Innowacji
Logowanie:
Zarejestruj się
login:
hasło:
Regulamin serwisu
szybkie linki>

Active4Ever Sp. z o.o.

To spółka odpowiedzialna za launch aplikacji Fobeli (For Better Life). Każdego dnia dostarcza tysiącom użytkowników w Polsce spersonalizowane plany dnia, pełniąc tym samym rolę trenera, dietetyka i psychologa. Przejrzysta, pięknie zaprojektowana, łatwa w obsłudze, intuicyjna aplikacja czekająca na swój debiut na rynku amerykańskim.

 

BonEffice:

BonEffice odpowiada na podstawowe potrzeby producentów energii: poprawy wydajności w celu zmniejszenia kosztów i spełnienia wymagań ochrony środowiska, w tym spełnienie standardów emisji Hg, CO2, NOx i SO2. Efektywności kosztów i ochrona środowiska są kluczowymi czynnikami dla elektrowni węglowych, aby pozostać konkurencyjnym, zwłaszcza, gdy więcej niż 80% elektrowni w Europie ma ponad 20 lat.

System BonEffice jest system wspomagania decyzji operacyjnych w elektrowniach węglowych zapewniającym czasie rzeczywistym wskazania do optymalizacji wydajności, co prowadzi do znacznego zmniejszenia kosztów operacyjnych i zużycia paliwa oraz korzyści dla środowiska (poprzez zmniejszenie emisji CO2, NOx, SO2, emisji Hg).

Istotną cechą systemu jest, kontrola jakości danych wejściowych w czasie rzeczywistym (weryfikacji przez obliczenia deterministycznego modelu), co determinuje jakość wyników.

BonEffice prowadzi rozmowy z dwoma funduszami, KIC InnoEnergy oraz NCBiR, w zakresie dalszego finansowania działalności operacyjnej i rozwojowej Spółki.

Główne sukcesy:

  • Rozwiązanie BonEffice otrzymało pozytywną opinię Izby Energetyki i Ochrony Środowiska.
  • W 2013 r. BonEffice podpisał umowę i zrealizował prace na zlecenie ENERGA Zespół Elektrowni Ostrołęka.  
  • BonEffice pozyskał partnera sprzedażowego – PwC sp. z o.o, który będzie wspierać dystrybucje produktów BonEffice włączając je do swojej oferty programu oszczędności kosztowych dla sektora energetyki.
  • BonEffice uzyskał zgodę Tauron Wytwarzanie na realizacje wspólnego projektu wdrożenia systemu Boneffice w elektrowni Jaworzo III.

 

Crowley Media

Crowley Media tworzy platformę współpracy i obrotu kontentem dla szerokiej grupy kreatywnej dziennikarzy obywatelskich i twórców o zróżnicowanych kompetencjach: filmowców, montażystów, scenarzystów, aktorów, specjalistów od charakteryzacji i scenografii. Dzięki platformie i współpracy z innymi twórcami, twórca może stworzyć profesjonalny materiał audiowizualny, w tym także materiał dziennikarstwa obywatelskiego.

 

Eversys

EVERSYS Sp. z o.o. jest firmą informatyczną wyspecjalizowaną w obszarze bezpieczeństwa informatycznego i infrastruktury sieciowej. Wprowadzamy na polski rynek rozwiązania IT Security nowej generacji, znane i doceniane na rynkach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

Firmę współtworzą ludzie z pasją i doświadczeniem, którzy swoją dotychczasową karierę rozwijali w dużych, światowych korporacjach. Nasi inżynierowie posiadają szereg specjalistycznych kompetencji potwierdzonych licznymi certyfikatami w zakresie ochrony informacji poufnych, ale również budowania infrastruktury sieciowej na wysokim poziomie.

W ciągu prawie 4 lat naszego funkcjonowania na rynku zbudowaliśmy platformy ochrony przed atakami wolumetrycznymi – DoS/DDoS na rzecz największych operatorów telekomunikacyjnych oraz sprowadziliśmy do kraju kilka ciekawych technologii bezpieczeństwa, z których dzisiaj korzysta wiele instytucji. Naszym kolejnym wyzwaniem jest zabezpieczenie sieci produkcyjnych, technologicznych oraz energetycznych, które wciąż pozostają otwarte na ataki hakerskie.

Do grona naszych klientów zaliczamy m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Skarbu Państwa, EXATEL S.A., NASK, Orange S.A., Ciech S.A., Grupa PKP, Grupa Energa itd.

 

IEN Energy


Spółka IEN Energy rozpoczęła działalność w maju 2013 roku. Przez pierwszy rok działania pozyskane zostały wszelkie niezbędne narzędzia formalno-prawne tj.; koncesja, umowy przesyłowe, umowy dystrybucyjne, dostęp do obrotu na Towarowej Giełdzie Energii, co wymagało spełnienia licznych rygorystycznych warunków oraz pokonania barier urzędowych.

W maju 2014 roku spółka rozpoczęła aktywną działalność na rynku energii i do dnia dzisiejszego obrót wyniósł 4,305 mln PLN, natomiast do końca roku wyniesie ok 7,000 mln PLN. W aspekcie finansowym aktualnie spółka osiągnęła break even.

Doskonały produkt jakim jest umożliwienie zakupu energii bezpośrednio na TGE Klientom spółki, rozwija się również w kierunku OZE (Odnawialnych Źródeł Energii). Na bazie tego rozwiązania oraz w odniesieniu do aktualnej sytuacji na rynku energii,  dużą zainteresowaniem rynku cieszy się produkt umożliwiający małym i średnim wytwórcą energii OZE efektywne zarządzanie sprzedażą energii poprzez rynki hurtowe. Dynamiczny rozwój segmentu OZE w Polsce daje dobre perspektywy rozwoju spółki.

 

Mixfirm

Mixfirm Sp. z o.o. rozwija innowacyjne usługi adresowane do małych przedsiębiorców. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest prowadzenie platformy internetowej e-commerce gdzie sprzedającymi są wyłącznie firmy http://aukcje.mixfirm.pl/. Unikatowy model biznesowy polega na udostępnieniu aukcji w modelu abonamentowym, bez limitów i prowizji.
Spółka powstała w marcu 2012, a w styczniu 2013 roku FTES dokonał wyjścia z inwestycji.

 

Mobigo

Gry logiczne i słowne ze starej dobrej szkoły Wojciecha Pijanowskiego teraz na smartphonach.

 

Orgamer Sp. z o.o.

Twórca platformy gamifikacyjnej Funtiago.com, mającej na celu wspomaganie różnych obszarów zarządzania dzięki zastosowaniu mechanizmów znanych z gier. W sektorze B2B wspomaga dzielnie ecommerce, działy HR i sprzedaży największych polskich przedsiębiorstw. Na swoim koncie ma zakończone sukcesem wdrożenie platformy u dużych klientów ubezpieczeniowych.Projekt "Fabryka Innowacji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Fundusze Europejskie - dla rozwoju Innowacyjnej Gospodarki"
Fundacja TES | Centrum Transferu Technologii | Centrum Innowacji i Transferu Technologii | Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych | Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego