Fabryka Innowacji
Logowanie:
Zarejestruj się
login:
hasło:
Regulamin serwisu
szybkie linki>
W czasach „ostrożnego” finansowania na rynkach kapitałowych w nowe przedsięwzięcia, szczególnie typu start-up, inwestorzy ograniczając ryzyko chętniej wchodzą kapitałowo w stabilne biznesy niż uruchamiają większe strumienie gotówki dla nowych przedsięwzięć na etapie początkowym. W rezultacie, za mało jest na rynku podmiotów, które są w stanie zainwestować w pomysł (stosunkowo małe środki, ale duże ryzyko i konieczność posiadania wyspecjalizowanej wiedzy).

Pozostają środki własne pomysłodawców. Ale inwestowanie na tak wczesnym etapie kilkudziesięciu tysięcy złotych bardzo często wykracza poza ich możliwości. Wiele więc doskonałych pomysłów nie zostaje wdrożonych, a wielu utalentowanych ludzi podejmuje prace dla międzynarodowych korporacji, nie mając środków, żeby zrealizować własne marzenia i pracować dla siebie.

Fabryka Innowacji chce wypełnić tę lukę. Chcemy pomagać pomysłodawcom już na etapie przekształcenia autorskiego pomysłu w profesjonalnie przygotowany Biznes Plan wraz z ekspertyzami technologicznymi, analizą wykonalności, analizą finansową, analizą ryzyka, szczegółowym planem wytworzenia produktu czy usługi i -ewentualnie w dalszej fazie - badaniami rynku, planem marketingowym, planem sprzedaży i uruchomieniem komercyjnym firmy wraz z pomocą prawną i inwestycją kapitałową. W dalszej kolejności, jeśli pomysł sie rozwija, pomagamy znaleźć inwestorów lub wejść na rynki kapitałowe (np: NewConnect) wychodząc w ten sposób kapitałowo z firmy i inwestując wypracowany zysk w nowe pomysły.


Projekt "Fabryka Innowacji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
"Fundusze Europejskie - dla rozwoju Innowacyjnej Gospodarki"
Fundacja TES | Centrum Transferu Technologii | Centrum Innowacji i Transferu Technologii | Polsko Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych | Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego